fluorizācija
Lietojuma biežums :
fluorizācija joma: bioloģija
Fluora sāļu pievienošana dzeramajam ūdenim, lai mazinātu saslimstību ar zobu kariesu.
Avoti: CaF
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Dzeramā ūdens fluorizācija ir viens no desmit vislielākajiem sasniegumiem sabiedrības veselībā 20 gs. ( CDC, 1999).
- Dabīgais fluorīdu līmenis Gulbenes novada dzeramajā ūdenī svārstās no 0,2-0,3 mg/ l, un, tāpat kā visā Latvijas teritorijā, nekad nav veikta ūdens fluorizācija.
- Vēl joprojām efektivitātes ziņā nepārspējamas ir ūdens fluorizācija ( CDC, 1999; Newbrun, 2010) un zobu pastas ar fluorīdu koncentrāciju vismaz 1000 ppm lietošana divas reizes dienā ( Marinho u.c., 2009b).
- Kaut arī nav iespējams izteikt stingru rekomendāciju, šī brīža pierādījumi liecina par iespēju lietot pienu skolu profilakses programmās, ja dzeramā ūdens fluorizācija nav pieejama ( Mariño u.c., 2004; Espelid, 2009; Petersen u.c., 2012b).
- Dzeramā ūdens fluorizācija pierādīts kā izmaksu efektīvs kariesa profilaktisks līdzeklis gan uzreiz pēc tā ieviešanas pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados ( Dean u.c., 1950), gan mūsdienās ( Griffin u.c., 2001; Ciketic u.c., 2010), un to joprojām iesaka pielietot, īpaši sabiedrībās ar zemu mutes higiēnas līmeni, kur iedzīvotāju dzīvesveids noved pie augstas kariesa intensitātes un valsts veselības sistēma funkcionē slikti ( Pizzo u.c., 2006).