esprit
Lietojuma biežums :
esprit vārds svešvalodā; franču
Spēja būt atjautīgam.
Avoti: KV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- , piemēram, spriedis: “ Ce front auguste semble n’être qu’un voile transparent, qui couvre à peine un esprit immense.”
- To, kā parole, buršanās vārds un jēdziens še pāriet cits citā, apliecina Apolinēra vārdi viņa pēdējā manifestā “ L’ esprit nouveau et les poètes”.
- Šādu pilsētas vīziju labi raksturo pūristu Amedē Ozanfāna un Eduāra Žanerē ( Lekorbizjē) teiktais par urbānajā vidē izveidojušos “ jauno garu” – l’ esprit nouveau: “ ielas, gandrīz precīzi logu sadalītas mājas, glītas svītras uz ietvēm, koku līnijas ar to gandrīz identiski apaļiem iežogojumiem, laternu regulārā punktuācija [..] ielenc mūs mierā un ģeometrijā”.
- Vārdu " sirreālisms" pirmoreiz minēja Gijoms Apolinērs ( 1880–1918) 1917. gadā baleta " Parāde" programmiņas piezīmēs, kur viņš sirreālismu nosauc par " jaunā gara" ( " esprit nouveau") manifestāciju sērijas sākumpunktu, kā arī lugā " Teiresija krūtis" ( tā tika uzvesta 1917. gadā, un to uzskata par vienu no pirmajām sirreālisma lugām).
- Audzināšanui vēl sīkāk iedalīja karavīru fiziskajā sagatavošanā un morālajā sagatavošanā, kuras mērķis bija sagatavot karavīru morāli, attīstīt esprit de corps un motivēt, izskaidrojot viņa pienākumus pret valsti, ģimeni, biedriem, pienākumu un sevi.