enteroklīze
Lietojuma biežums :
enteroklīze joma: medicīna
Barības vielu vai medikamentu maisījuma ievadīšana zarnā.
Avoti: MSV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Radioloģiskās metodes — bārija izmeklēšana un enteroklīze — ļauj netieši izmeklēt tievo zarnu, bet tām ir maza diagnostiskā nozīme.
- Pašreiz šo patoloģiju diagnostikai un etioloģijas precizēšanai izmanto augšējo un apakšējo endoskopiju, enteroskopiju ( balonu enteroskopi) un dažādas radioloģiskas metodes ( enteroklīze, datortomografija, magnētiskā rezonanse, angiogrāfija).
- Visiem pacientiem pirms KE bez augšējās un apakšējās endoskopijas, bija arī dažādi radioloģiskie izmeklējumi ( irigoskopija, zarnu pasāža, enteroklīze, CT, MRI, angiogrāfija), bet klīniskā problēma netika atrisināta.
- Tā bija aktuāla nepieciešamība vizuāli izmeklēt tievo zarnu, jo esošās metodes vai nu bija ļoti apgrūtinošas pacientam ( enteroskopijas), vai arī mazinformatīvas ( enteroklīze, radioloģiskās izmeklēšanas ar kontrastvielu) [1].
- Kapsulas endoskopija kļuva par labāko izmeklēšanas metodi, salīdzinot ar citām zarnu izmeklēšanas metodēm, tādām kā enteroskopija [2], bārija kontrastizmeklēšana, kompjūtertomogrāfiska enteroklīze, magnētiska rezonanse patoloģiju vizualizēšanā un atpazīšanā ( 45–76% pret 1–52%) [3, 4].