difamācija
Lietojuma biežums :
difamācija
Personas cieņu aizskarošu ziņu izplatīšana; neslavas celšana.
Avoti: SV99
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Atbildībā par neslavas celšanu tas pamatojās uz difamācijas, nevis apmelojuma sistēmu.
- Šajā likumā paredzēta atbildība par neslavas celšanu anonīmā vēstulē ( 149.pants), mutisku neslavas celšanu ( 151.pants), difamāciju ( 149.pants), goda aizskaršanu ar vārdiem afekta stāvoklī ( 152.pants), kā arī īpaši tiek atrunāti savstarpējie goda aizskārumi ( 153.pants).
- Blakus apmelošanas sastāvam Sodu nolikums pazina vēl arī difamāciju: “ Par ikkatru tāda apstākļa izpaušanu presē par privātu vai amata personu, vai biedrību, vai iestādi,- kurš var kaitēt viņu godam vai cieņai, vai labam vārdam”, vainīgajam bija noteikts naudas sods līdz 500 rubļiem un ieslodzījums cietumā uz laiku no diviem mēnešiem līdz vienam gadam un četriem mēnešiem, vai, pēc tiesas ieskata, viens no šiem sodiem ( 1039.pants).
- Tā Nīderlandes kriminālkodeksa 261.pantā likumdevējs izdala mutisku neslavas celšanu un Krimināllikumam nepazīstamu nodarījumu – difamāciju paskvilas formā.
- Tas, ka atsevišķās valstīs pastāv kriminālatbildība par difamāciju, liecina par personas tiesību uz godu un cieņu lielo nozīmi.