devolūcija
Lietojuma biežums :
devolūcija
1.Varas un pienākumu deleģēšana zemākiem līmeņiem.
2.Pretstats evolūcijai; deģenerācija, izviršana.
Avoti: IdV, TM
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Pašvaldību teritoriālās un funkcionālās reformas attiecīgi ietver « jaunu valsts pārvaldes līmeņu izveidošanu; funkcionālo un finansiālo decentralizāciju, devolūciju un deregulāciju; administratīvi teritoriālās reformas / pašvaldību sadarbības veicināšanas reformas».
- Tas nozīmē, ka ministrs, ministrija vai cita tiešās valsts pārvaldes iestāde var izdot pašvaldības administrācijai saistošus rīkojumus un iekšējos normatīvos aktus, kā pildīt šīs uzdotās funkcijas, kā arī noteiktā kārtībā var pārbaudīt to tiesiskumu un lietderību, tos atcelt, kā arī devolūcijas kārtībā pārņemt lietu savā izpildē.
- Atbilstoši zinātnes atziņām teritoriālās un funkcionālās reformas ietver « jaunu valsts pārvaldes līmeņu izveidošanu; funkcionālo un finansiālo decentralizāciju, devolūciju un deregulāciju; administratīvi teritoriālās reformas/pašvaldību sadarbības veicināšanas reformas».
- Latvijā par lauku attēlojumu presē latviešu valodā Latvijā laikā no 1989. līdz 2012. gadam ir rakstījusi Klinta Ločmele ( 2014), identificējot daudzveidīgus lauku diskursus – lauku romantizāciju, deromantizāciju un pragmatismu – un atkal – reromantizāciju, devolūciju un lauku atdzimšanu, sniedzot priekšstatu par dažādos laika posmos latviešu medijos valdošajām vai konkurējošajām lauku reprezentācijām.
- To sauc par devolūciju.