Vasaras versija 2025
410 995 šķirkļi
daiļproza
daiļproza sieviešu dzimtes 4. deklinācijas lietvārds; parasti formā: vienskaitlisLocīšana
Lietojuma biežums :
 Vsk.Dsk.
Nom.daiļprozadaiļprozas
Ģen.daiļprozasdaiļprozu
Dat.daiļprozaidaiļprozām
Akuz.daiļprozudaiļprozas
Lok.daiļprozādaiļprozās
Proza (daiļliteratūrā).
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
  • Grāmata pastāv starpžanrā – starp dokumentālām ceļojuma piezīmēm un daiļprozu.
  • Saprotamu un neizbēgamu iemeslu dēļ vecākās paaudzes autori nodarbojas ar pagātnes pārcilāšanu atmiņu grāmatās, retāk ar dzeju un daiļprozu, kamēr jaunākās paaudzes literāro darbību arvien vairāk ietekmē viņu pašreizējā vide un mītnes zemes valoda.
  • Diemžēl ar tuvākajiem kaimiņiem, igauņiem un lietuviešiem, kultūras apmaiņa līdz 20. gadsimta 20. gadiem bija epizodiska; faktiski līdz neatkarības iegūšanai publicēti tikai 13 raksti par igauņu rakstniecības posmiem, un tulkoti pārsvarā dzejoļi, kā arī desmit dažāda garuma daiļprozas darbi.
  • Pirmo daiļprozas paraugu latgaliešu literatūrā autors.
  • Publicistikā pirmā iesaistījusies A. Rūmane-Ķeniņa; viņas pirmās teātra izrāžu recenzijas publicētas, kad rakstītājai ir tikai 16 gadu, un turpmākajā dzīvē viņa līdztekus nedaudzajiem daiļprozas darbiem sarakstījusi vairākus ceļojumu aprakstus, bet 1. Pasaules kara laikā, studējot un dzīvojot Parīzē, aktīvi iesaistījusies polemikā par mazo tautu neatkarības centieniem, sarakstījusies ar Romēnu Rolānu un citiem pazīstamiem franču intelektuāļiem, cenšoties radīt Eiropā pozitīvu priekšstatu par Latviju un latviešiem.