craterellus
Lietojuma biežums :
craterellus vārds svešvalodā; latīņu
Gaileņu dzimtas ģints.
Stabili vārdu savienojumiCratarellus cornucopioides. Craterelus crispus.
Stabili vārdu savienojumi
Cratarellus cornucopioides — rudens taurene.Craterelus crispus — gaileņu dzimtas sugas "Pseudocraterellus sinuosus" nosaukuma sinonīms.
Avoti: LD
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- 1964. gadā holandiešu mikologs Marinuss Antons Donks aprobežoja dzimtu ar " Cantharellus" un " Craterellus" sugām, pievienojot dažas tropu ģintis, un šis variants tika plaši pieņemts.
- Saskaņā ar " Catalogue of Life", 2021. gada augustā tajā ietilpa 26 ģintis, no kurām Latvijā atrastas, lietojot " Catalogue of Life" 2021. gada vasarā pieņemto klasifikāciju, sešu ģinšu pārstāves: adatenes ( " Hydnum"), daudzvālītes ( " Multiclavula"), gailenes ( " Cantharellus"), vārpstenes ( " Clavulina"), pataurenes ( " Pseudocraterellus") un taurenes ( " Craterellus").
- Es uzaicināju divas Visbijas rakstnieku mājas mēbeles – Ievu un Noru – , lai atkal parunātos par to, kā izskatījās melnās, ragainās aitas, kuru kājas atgādina vilnas plācenī iespraustus zīmuļus, un to, kā Ingmars Bergmans šoreiz atkal nepatrāpījās starp pasažieriem uz Fores prāmja, lai gan no pilnīgi drošiem avotiem zināms, ka var arī laimēties Viens no ēdieniem saturēja arī dažus šampinjonus un deva vaļu nebeidzamajām sarunām par pareizajām sēnēm, kam mērcē vajadzēja būt: bāli iedzeltenajām zeltkāta gailenēm ( Cantharellus lutescens), pelēkajām gailenēm ( Cantharellus cinereus) un gandrīz melnajām miroņtaurenēm ( Craterellus cornucopioides), ko lasa zviedri.
- Rudens taurene ( Craterellus cornucopioides) ir gaileņu dzimtas sēne, kas aug Eiropā un Āzijā.