atmiekšķēšanās
atmiekšķēšanās joma: tehnoloģija
Izstrādājuma (piem., ģipša) mehāniskās stiprības samazināšanās mitruma ietekmē.
Stabili vārdu savienojumiAtmiekšķēšanās koeficients.
Stabili vārdu savienojumi
Atmiekšķēšanās koeficients vārdkoptermins — attiecība starp materiāla mehānisko stiprību ar ūdeni piesūcinātā stāvoklī un sausā stāvoklī; ja šis koeficients >0,75, materiāls ir mitrumizturīgs.
Avoti: ZTV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- D vitamīna trūkums var izraisīt rahītu un kaulu atmiekšķēšanos jeb osteoporozi.
- Pie nozīmīga palikuša monomēra daudzuma samazinās atmiekšķēšanās temperatūra; izstrādājumi kļūst duļķaini un saplaisā monomēra migrēšanas virsmā tā pakāpeniskās iztvaikošanas dēļ; kā arī parādās dzeltēšana, it īpaši saules gaismā vai paaugstinātās temperatūrās.
- Ar savu melno spieķi viņa norādīja uz galvu un runāja par „ smadzeņu atmiekšķēšanos”, norādīja uz acīm un runāja par to „ saduļķošanos”, un, kad viņa ieminējās par iedarbību uz aknām, publika beidzot sāka uzdot jautājumus.
- Īpaši nozīmīgs tas ir bērniem, kad aug un veidojas kauli, kā arī cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, kad D vitamīna trūkums izpaužas kā osteomalācija ( kaulu atmiekšķēšanās) un osteoporoze ( kaulu audu trauslums, kas izraisa deformācijas un lūzumus).
- Īpaši nozīmīgs tas ir bērniem, kad aug un veidojas kauli, kā arī cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, kad D vitamīna trūkums izpaužas kā osteomalācija ( kaulu atmiekšķēšanās) un osteoporoze ( kaulu audu trauslums, kas izraisa deformācijas un lūzumus). «