arsenāti
Lietojuma biežums :
arsenāti joma: ķīmija
Arsēnskābes sāļi.
Avoti: LLVV
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Pateicoties fosfātu līdzīgajai struktūrai, arsenāti organismā spēj aizvietot fosforu arī kaulos.
- Tiek uzskatīts, ka adsorbcija pārsvarā notiek uz amorfiem hidroksīdiem, vislabāk adsorbējas arsenāti, tad monometilarsēnskābe, arsenīti un vissliktāk dimetilarsēnskābe ( Demesmay and Olle 1997).
- Arsenāti izgulsnējas ar smagiem daudzvērtīgiem katjoniem ( Fe, Al) skābā vidē un ar Ca un Mg bāziskā vidē, kā arī arsenāti var aizvietot sulfātus un īpaši fosfātus, pateicoties to līdzīgajam izmēram un raksturīgajam lādiņam.
- Abi elementi galvenokārt pastāv oksīdu, hidroksīdu, oksoanjonu formā ar oksidēšanās pakāpi + 5 aerobā vidē ( antimonāti, arsenāti) vai ar + 3 oksidēšanās pakāpi anaerobā vidē ( antimonīti, arsenīti) ( Mason et al. 2012, Wilson et al. 2010, Xi et al. 2011,).
- Vidē sastopami dažādi arsēnu saturoši savienojumi–arsēnpaskābes ( H3AsO3, H2AsO3 , H3AsO3 ), arsēnskābes ( H3AsO4, H2AsO4 , HAsO4 ), arsenīti ( As(III)), arsenāti ( As( V)), metilarsēnskābe ( H2AsO3CH3), dimetilarsēnskābe ( ( CH3)2AsO2H), arsīns ( AsH3) un trimetilarsīns ( HAs(CH3)3) ( Shipley 2007, Mohan and Pittman 2007, O’ Day 2006).