arsīns
Lietojuma biežums :
arsīns
Arsēnūdeņradis, arsēna un ūdeņraža savienojums; indīga gāze.
Avoti: SV69
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- H2Te gāze izraisa intravaskulāro hemolīzi, elpošanas un sirdsdarbības traucējumus līdzīgi kā arsīns ( Taylor 1996).
- Taču trūkumi ir nepiemērotība materiāliem, kas veido gaistošus arsīnus, strikti jākontrolē reakcijas apstākļi, traucējošo elementu klātbūtne samazina HG efektivitāti.
- Metaloīdu noteikšanai izmantoto metožu klāsts ir plašs, taču ne visas ir piemērotas rutīnas analīzēm, dažās tiek izmantoti toksiski organiskie šķīdinātāji, citās–rezultātā veidojas toksiski savienojumi, piemēram, arsīns.
- Antropogēnās ietekmes rezultātā, arsēna savienojumi var akumulēties augsnē un sedimentos, pēc arsēna savienojumu saturošu pesticīdu un mēslojumu izmantošanas, lauksaimniecības zemju apūdeņošanas, gaisa klātbūtnē oksidējoties gaistošajiem arsīniem, kā arī no fosilā kurināmā dedzināšanas putekļiem un rūpnieciskajiem, sadzīves un dzīvnieku atkritumiem.
- Vidē sastopami dažādi arsēnu saturoši savienojumi–arsēnpaskābes ( H3AsO3, H2AsO3 , H3AsO3 ), arsēnskābes ( H3AsO4, H2AsO4 , HAsO4 ), arsenīti ( As(III)), arsenāti ( As( V)), metilarsēnskābe ( H2AsO3CH3), dimetilarsēnskābe ( ( CH3)2AsO2H), arsīns ( AsH3) un trimetilarsīns ( HAs(CH3)3) ( Shipley 2007, Mohan and Pittman 2007, O’ Day 2006).