anthriscus
Lietojuma biežums :
anthriscus vārds svešvalodā; latīņu
Suņuburkšķi — čemurziežu dzimtas ģints.
Stabili vārdu savienojumiAnthriscus cerefolium. Anthriscus nitida.
Stabili vārdu savienojumi
Anthriscus cerefolium — dārza suņuburkšķis.Anthriscus nitida — spožais suņuburkšķis.Anthriscus sylvestris — meža suņuburkšķis.
Avoti: LD
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Atsevišķos laukumos dominē arī meža suņburkšķis Anthriscus sylvestris, pļavas auzene Festuca pratensis un parastā ciņu smilga Deschampsia caespitosa.
- Parauglaukumu ordinācija telpā liecina, ka bērza izplatība apaugumā lielākoties saistīta ar augsto lakstaugu grupu, kuru veido meža suņuburkšķis Anthriscus sylvestris, meža zirdzene Angelica sylvestris, parastā vībotne Artemisia vulgaris, parastā kamolzāle Dactylis glomerata un dzeltenā zeltgalvīte Solidago virgaurea.
- Šeit plaši sastopamas ir arī šāda tipa augu sabiedrībām raksturīgās sugas - parastā smilga Agrostis tenuis, meža suņuburkšķis Anthriscus sylvestris, ložņu vārpata Elytrigia repens, kā arī parastais rasaskrēsliņš Alchemilla vulgaris, ārstniecības pienene Taraxaccum officinale, tīruma āboliņš Trifoilum arvense, parastais pelašķis Achillea millefolium, vanagu vīķis Vicia cracca un pļavas pulkstenīte Campanula patula zālāja otrajā stāvā.
- Ar šo sugu grupu statistiski nebūtiska korelācija ir arī meža zirdzenei Anthriscus sylvestris ( r=0,33), parastajai vībotnei Artemisia vulgaris ( r=0,36), meža zemenei Fragaria vesca ( r=0,46), matainai vēlpienei Leontodon hispidus ( r=0,32), dzeltenajai zeltgalvītei Solidago virgaurea ( r=0,47), kā arī Šrēbera rūsainei Pleurozium schreberi ( r=0,37) un ķērpjiem Cpladina sp. ( r=0,38).
- Ar 2. asi savstarpēji pozitīvu korelāciju veido meža suņuburkšķis Anthriscus sylvestris ( r=-0,61), kā arī, iespējams, tādas sugas kā meža zirdzene Angelica sylvestris ( r=-0,44), parastā vībotne Artemisia vulgaris ( r=-0,38), parastā kamolzāle Dactylis glomerata ( r=-0,31) un dzeltenā zeltgalvīte Solidago virgaurea ( r=-0,32), kuras pozitīvi korelē arī ar lakstaugu veģetācijas augstumu ( r=-0,63) un kūlas slāņa biezumu ( r=-0,42), tādējādi veidojot augsto lakstaugu sugu grupu.