aldoksīms
Lietojuma biežums :
aldoksīms joma: medicīna
Aldehīda savienojums, kur -CHO grupā skābeklis aizstājas ar -NOH grupu, veidojot -CHNOH grupu.
Avoti: TM
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Furāna un tiofēna aldoksīmu un ketoksīmu O-ēterus var iegūt no atbilstošajiem karbonilsavienojumiem.
- Aldehīdus 68a-h pārvērtām par aldoksīmiem 69a-h reakcijā ar hidroksilamīna hidrogēnhlorīdu nātrija hidrogēnkarbonāta vai nātrija acetāta klātienē ūdensetanola maisījumā ( 2.2. tabula).
- ( 1.20) Furāna un tiofēna N-alkilnitronus ( 50) iegūst atbilstošo aldoksīmu un α, βnepiesātināto karbonilsavienojumu ( 49) reakcijā Luisa skābes kā katalizatora klātienē ar labiem iznākumiem ( 79 – 100%) [83].
- Ir aprakstītas sintēzes metodes aldoksīmu ( 8) un ketoksīmu iegūšanai ar ļoti labiem iznākumiem izmantojot dažādus katalizatorus, piemēram, bismuta oksīdu bez šķīdinātāja beržot piestā [22] un Hy am in e® ūdens šķīdumā ( 1.4. vienādojums) [23].
- Iegūto 6hidroksiheptānkarbonskābes esteri 72 oksidējām ar PCC un aldehīda grupu aizsargājām ar 1,3dioksalāna aizsarggrupu 73. Bāziskā hidrolīze un tai sekojoša sametināšanās reakcija ar anilīnu, izmantojot jaukto anhidrīdu metodi, un aizsarggrupas nošķelšana skābā vidē ļāva iegūt starpproduktu 74. Aldehīdam 74 reaģējot ar hidroksilamīnu nātrija hidrogēnkarbonāta klātienē, ieguvām aldoksīmu 75 ( 2.7. att.).