Paplašinātā meklēšana
Meklējam takse.
Atrasts vārdos (41):
- takse:1
- takserēt:1
- biotakse:1
- ekotakse:1
- reotakse:1
- sintakse:1
- zintakse:1
- apostakse:1
- barotakse:1
- citotakse:1
- epistakse:1
- fototakse:1
- hemotakse:1
- hipotakse:2
- hipotakse:1
- osmotakse:1
- paratakse:1
- glikotakse:1
- heliotakse:1
- hidrotakse:1
- ķimiotakse:1
- leikotakse:1
- limfotakse:1
- menostakse:1
- termotakse:1
- aptakserēt:1
- notakserēt:1
- angiostakse:1
- metrostakse:1
- neitrotakse:1
- omfalotakse:1
- organotakse:1
- stereotakse:1
- Artakserkss:1
- bronhostakse:1
- enterostakse:1
- galvanotakse:1
- gastrostakse:1
- hromatotakse:1
- uretrostakse:1
- paklitaksels:1
Vārdu savienojumos nav.
Atrasts skaidrojumos (32):
- ASN 1 abstraktās sintakses notācija 1.
- pasniegšanas slānis atvērto sistēmu sadarbības bāzes etalonmodeļa sestais slānis, kas, izmantojot sesijas slāņa servisu nodrošina kopējas sintakses izvēli datu aprakstīšanai, kā arī veic kodu pārveidošanu un datu struktūru attēlošanu datu apmaiņas procesā starp lietojumslāņa entītijām.
- taksometrs Automobilis pasažieru, kravas pārvadāšanai pēc noteiktas takses.
- valodas specifikācija dokuments, kurā aprakstīta programmēšanas valodas sintakse un semantika.
- sintaktiskā funkcija funkcija, ko vārds vai vārdforma veic attieksmē pret citiem elementiem sintakses vienībā - vārdu savienojumā, teikumā, tekstā.
- formālā valoda galīgu simbolu secību kopa, ko apraksta ar precīzi formulētu sintakses likumu palīdzību.
- statiskais izpētes aspekts izpētes aspekts, kas paredz sintakses vienības pētīt kā noteiktas valodas sistēmas vienības, kā abstraktus sintaktiskus modeļus.
- dinamiskais izpētes aspekts izpētes aspekts, kurā sintakses vienības, piemēram, konkrētus izteikumus, pēta kā runas vai rakstīta teksta vienības, noteiktā kontekstā un saziņas situācijā.
- dinamiskās izpētes aspekts izpētes aspekts, kurā sintakses vienības, piemēram, konkrētus izteikumus, pēta kā runas vai rakstīta teksta vienības, t. i. noteiktā kontekstā un saziņas situācijā.
- sintakses kļūda kļūda, ko izraisījusi izmantotās programmēšanas valodas sintakses noteikumu neievērošana.
- MCF Makrofāgu hemotakses faktors (angļu "macrophage chemotactic factor").
- mandu Mandu valodas - Kongo-Kordofanas valodu saimes Nigēras-Kongo atzara valodu grupa, kas iedalās 4 grupās (bobofingu, austrumu, dienvidrietumu un ziemeļu grupa), kas apvieno 13 apakšgrupas, ģenealoģiskā piederība neskaidra, izplatīta Āfrikas R daļā (no Nigērijas līdz), izteikti analītiskas valodas, morfoloģiskie līdzekļi ierobežoti, liela nozīme sintaksei, stingri noteikta vārdu kārta.
- NCF Neitrofilo leikocītu hemotakses faktors (angļu "neutrophil chemotactic factor ").
- vārdu savienojums nepredikatīva sintakses vienība, ko veido uz sintaktisko sakaru pamata saistīti vārdi noteiktās gramatiskās formās.
- sintaktiskā paradigma plašākā nozīmē - sintaktiskās struktūras ziņā atšķirīgu, bet semantiskās struktūras ziņā vienādu vai tuvu sintakses vienību kopums; šaurākā nozīmē - vienkārša teikuma paradigma.
- Bekusa-Naura forma plaši izplatīta formālā apzīmējumu sistēma programmēšanas valodu sintakses aprakstīšanai; Bekusa normālforma.
- sintakses pārbaudītājs programma, kas pārbauda programmēšanas valodā formulēto priekšrakstu atbilstību sintakses prasībām.
- sintakses analīze programmas analīze, lai noteiktu tās struktūru un attīstību izmantotās programmēšanas valodas sintaksei.
- semantiskā kļūda programmas kļūda, kas nav saistīta ar programmēšanas valodas sintakses likumu pārkāpšanu, bet, piemēram, uzdevuma risināšanas algoritma nepareizu aprakstu, nepareizu mainīgo noteikšanu, sākotnējo datu un algoritmu nesaderību.
- sintaktiskā pārbaude programmatūras pārbaude, ko translators veic sintakses analīzes procesā.
- sportula Publiski tiesiskas nodevas, ko pēc noteiktas takses ierēdņi senā Romā saņēma no pilsoņiem par dienesta pienākumu izpildīšanu.
- aizliegtā rakstzīme rakstzīme, kuras izmantošana saskaņā ar komandvadāmu programmu un programmēšanas valodu sintakses likumiem nav atļauta. Šīs rakstzīmes parasti tiek rezervētas speciālu funkciju apzīmēšanai, un tās nevar izmantot, piemēram, datņu vārdu veidošanai.
- sintaktiskais sakars sakars starp vārdiem, vārdformām un predikatīvām vienībām (teikumiem vai teikuma daļām), uz kura pamata veidojas sintakses vienība - vārdu savienojums, teikums, teksts.
- zintakse Sintakse.
- teksta sintakse sintakses apakšnozare, kurā pēta saistīta teksta izveides likumus un teikuma struktūras pārveidojumus konsituācijas ietekmē.
- veidotājgramatika Sintakses kārtulu kopums, kas apraksta pareizu teikumu veidošanas procedūru.
- sintaksists Sintakses speciālists.
- sintaktiskā analīze sintaktisko sakaru, jēdzienisko attieksmju un sintaktisko kategoriju noteikšana sintakses vienībās - vārdu savienojumā un teikumā.
- purims Svētki februāri un martā par piemiņu jūdu izglābšanai no izkaušanas persiešu valdnieka Kserksa (Artakserksa) sievai Esterci, kura palīdzēja novērst valdnieka padomnieka Hamana iecerēto sazvērestību.
- sintaktiskā kategorija uz vienas vai vairāku kopīgu pazīmju pamata izveidota sintakses vienību grupa.
- sinhronizētās multivides integrācijas valoda valoda multivides satura sinhronizēšanai globālajā tīmeklī, tās sintakse ir līdzīga valodas _HTML_ sintaksei, un tā ļauj vai nu secīgi, vai paralēli izpildīt audio, video vai grafiku.
- vārddarināšanas līmenis valodas līmeņu hierarhijā - starplīmenis, kurā vienlaikus īstenojas vairāki valodas līmeņi, jo īpaši morfoloģijas un sintakses līmenis, bet ciešs sakars ir arī ar leksiku un semantiku, dažkārt - arī ar fonētiku.
takse citās vārdnīcās:
MLVV
LLVV