Paplašinātā meklēšana
Meklējam foze.
Atrasts vārdos (41):
- foze:1
- afoze:1
- kifoze:1
- gomfoze:1
- milfoze:1
- morfoze:1
- ionofoze:1
- cianofoze:1
- hromofoze:1
- itikifoze:1
- alomorfoze:1
- anamorfoze:1
- aromorfoze:1
- centrofoze:1
- dismorfoze:1
- epimorfoze:1
- eritrofoze:1
- ksantofoze:1
- logokofoze:1
- rinokifoze:1
- citomorfoze:1
- hemomorfoze:1
- hipomorfoze:1
- holomorfoze:1
- homomorfoze:1
- katamorfoze:1
- koremorfoze:1
- meromorfoze:1
- metamorfoze:1
- onihohifoze:1
- paragomfoze:1
- polimorfoze:1
- telomorfoze:1
- ciklomorfoze:1
- ķimiomorfoze:1
- piretotifoze:1
- retromorfoze:1
- heteromorfoze:1
- pseidomorfoze:1
- gliptomorfozes:1
- hipermetamorfoze:1
Vārdu savienojumos nav.
Atrasts skaidrojumos (24):
- aloģenēze Alomorfoze - evolūcijas virziens, kam raksturīgas nelielas organisma struktūras un funkciju pārmaiņas.
- anaģenēze Aromorfoze - tādi dzīvās dabas evolucionāro pārmaiņu procesi, kuri rada organisma struktūras un tā sastāvdaļu funkciju komplicēšanos.
- hipermetabolija Atsevišķu kukaiņu attīstības metamorfozes ar dažādiem dzīves veidiem piemērotām kāpuru formām, kam bieži starpā ir arī miera stadijas.
- aroģenēze Dzīvās dabas evolūcijas virziens, kam raksturīga organismu struktūras un funkciju komplicēšanās, aromorfoze.
- progeroīdais nanisms hereditāri familiāru simptomu komplekss (autosomāli recesīva pārmantošana); slimība manifestējas otrā mūža gada laikā; izveidojas disproporcionāls punduraugums; garas rokas, mucveida krūškurvis, izteikta kifoze; gari skriemeļu ķermeņi.
- Ovīdijs Ievērojams antīkās pasaules romiešu dzejnieks (43. g. p. m. ē. - 17. g. m. ē.), sacerējis liriskus un episkus dzejojumums, t. sk. "Mīlas mākla" ("Ars amatoria") un episko "Metamorfozes", kas sniedzas no pasaules radīšanas līdz ķeizara Augusta laikiem.
- retromorfoze Iežu metamorfozes paveids.
- kinētometamorfoza Iežu reģionālā metamorfoze, kas notiek iežiem ar kalnu radītājām kustībām nonākot dziļākos zemes garozas slāņos, kur valda augsta temperatūra un spiediens.
- kataģenēze Katamorfoze - kādas organismu grupas morfoloģiskās un fizioloģiskās organizācijas vienkāršošanās sakarā ar pielāgošanos mazāk sarežģītiem vides apstākļiem.
- itikifoze Kifoze bez sānu izliekumiem.
- cirtoze Kifoze.
- ametaboli Kukaiņi, kas attīstās tieši no olas, bez metamorfozes.
- hemomorfoze Ķīmiskā morfoze, ārējā izskata maiņa ķīmiskā procesa gaitā.
- hēmimetabolija Metamorfoze.
- metamorfoza Metamorfoze.
- hondroosteodistrofija Nezināma cēloņa punduraugums, bieži pārmantots; plakani skriemeļi, kifoze, progresējošas pārmaiņas augšstilba kaula galviņā un locītavas iedobumā; kaula deformācija, izņemot galvaskausa un sejas kaulus. Garīgā attīstība nav traucēta.
- Ēho Ovidija darbā "Metamorfozes" stāstīts, ka viņa izkususi mīlā pret Narcisu, bet saglabājusi balsi, kas pastāvīgi skanējusi kā atbalss citu vārdiem.
- pseudomorfozas Pseidomorfoze.
- kataplāzija Retrograda metamorfoze; atrofijas veids, kad audi atgriežas agrākajā stāvoklī, kas tuvāks embrionālajam.
- ģeneralizētā platispondilija slimība parasti manifestējas bērniem pirmo staigāšanas mēģinājumu laikā; sāpes un vājums muguras muskuļos, pāragra, izteikta torakālā kifoze un lumbālā lordoze, īss kakls, īss mugurkauls ar relatīvi garām ekstremitātēm, muskulatūra ļengana un hipoplastiska, liels vēders.
- platispondilija Spontāna aseptiska skriemeļu epifizeonekroze (iespējams, autosomāli dominanta pārmantošana): parasti slimo 2-15 g. v. zēni; slimība sākas pakāpeniski, bieži pēc traumas; sāpes mugurā, kuras izstaro uz vēderu, muskuļu vājums, nestabila gaita; pēc dažiem gadiem rodas kifoze.
- taumatropija Struktūras vai orgāna pārveidošanās citā struktūrā vai orgānā; metamorfoze.
- bosmina Vēžu klases kladoceru apakškārtas dzimta ("Bosminidae"), pirmais taustekļu pāris saplūdis ar galvas priekšdaļu un veido garu snuķi, daudzām sugām vērojama sezonālā mainība (ciklomorfoze), 2 ģintis, Latvijā konstatēta 1 ģints.
- kifoskolioze Vienlaicīga kifoze un skolioze.
Citās vārdnīcās nav šķirkļa foze.