Vasaras versija 2021
329 515 vārdi
49 104 frāzes
Zvārde
Zvārde īpašvārds, vietvārds
1.Zvārdes pagasts — pagasts Saldus novadā ar administratīvo centru Strīķos, robežojas ar Jaunauces, Rubas, Kursīšu un Novadnieku pagastu, kā arī ar Brocēnu un Auces novadu; bijušie nosaukumi: vāciski — Schwarden, krieviski — Švardenskaja.
Zvārdes pagasta teritorijapagastu atjaunoja 1993. g., bet neliela tā bijušās teritorijas daļa iekļauta tagadējā Vītiņu pagastā (Kokmuižas apkaime) un Blīdenes pagastā (Zauru apkaime).
2.Dabas liegums Austrumkursas augstienes Lielauces paugurainē, Saldus novada Jaunauces un Zvārdes pagastā un Brocēnu novada Blīdenes pagastā, valsts aizsardzībā kopš 1999. g., platība — 3072 ha, atrodas bijušā Zvārdes poligona teritorijā, un to maz ietekmējusi cilvēku saimnieciskā darbība.
3.Zvārdes meži — dabas parks Viduslatvijas zemienes Vadakstes līdzenumā, Saldus novada Jaunauces, Rubas un Zvārdas pagastā, valsts aizsardzībā kopš 2004. g., platība — 8173 ha, teritorijā daudz saudzējamu biotopu.
4.Zvārdes ezers — atrodas Saldus novada Zvārdes pagastā, platība — 20 ha, iztek Ezeres pieteka Klagātupīte; Odzēnu ezers; Odzeņu ezers; Odziņu ezers.
Avoti: LPag, AtvL, LC, LE1
Korpusa piemēri: