Y
Y saīsinājums
1.Itrijs (ķīm. elements).
2.joma: bioloģija Y hromosoma — viena no divām dzimumhromosomām.
3.joma: jūrniecība Starptautisks signāls "Yankee" — nozīmē "es dreifēju ar enkuru".
Avoti: ZTV, LEV, i1
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Atbalsta punktu koordinātes Y šim objektam ir pieņemtas konstantas un optimizācijas uzdevumā netiek mainītas, bet X koordinātes ir iespējams mainīt noteiktos intervālos, veidojot dažāda veida izgriezumus.
- Segmentu lokālās koordinātu sistēmas izvēlētas saskaņā ar šo modeli: segmenta X ass vērsta priekšēji-mugurēji, Y ass mediolaterāli, Z ass ir segmenta gareniskā ass. [64, 119] Trases datora modelis un starta kustību vizualizēšanas modelis izstrādāti izmantojot 3 ds Max datora programmatūru.
- Lielā pētījumā, kas atspoguļo Y mikrodelēciju noteikšanas 10 gadu pieredzi Itālijā, ir secināts, ka Y hromosomas mikrodelēciju biežums ir 3,2% ( 99 no 3073 pacientiem), bet ja Y mikrodelēciju frekvenci aprēķina, iekļaujot tikai azoospermijas un oligozoospermijas pacientus, tad Y mikrodelēciju biežums ir 5% ( 99 no 1997 pacientiem).
- Elektronu lādiņa blīvuma starpības kartes, kas parādītas attēlā 5.8. un 5.10., apstiprina Badera lādiņa analīzes secinājumus, kas raksturo elektronu lādiņu pārdalīšanu: skābekļa atoms pievelk elektronus ( sarkanas izolīnijas ap O atomu parāda elektronu lādiņu palielināšanos ap to), bet Y atomi atdod elektronus ( zilās izolīnijas ap šiem atomiem liecina par elektronu lādiņa samazinājumu) [P4, P5].
- Tādējādi molekulas X− A−H ūdeņradis, kas kovalenti saistīts ar stipri elektronegatīvu atomu A, var saistīties ar citas molekulas B− Y elektronegatīvo atomu B ( vai arī tas pašas molekulas citu, tālāku, atomu), veidojot vairāk vai mazāk stabilu kompleksu X− A− H•••B−Y, kur • • • - ūdeņraža saite.