PCWP
PCWP saīsinājums; joma: medicīna
Plaušu kapilāru ieķllēšanās spiediens (angļu "pulmonary capillary wedge pressure").
Avoti: TM5
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Analizējot LKSS, RAP, PCWP, kā arī CO un CI vērtības, statistiski nozīmīgas atšķirības starp trijām NYHA FK apakšgrupām netika novērotas.
- Šim terminam atbilst normāls plaušu kapilāru ķīlēšanās spiediens ( PCWP ≤ 15 mmHg) un palielināta pulmonālā vaskulārā rezistence ( PVR > 3 Vuda vienības).
- Hroniska trombemboliska plaušu hipertensija tiek definēta kā prekapilāras dabas ( PCWP ≤ 15 mmHg) vidējā pulmonālā arteriālā spiediena paaugstināšanās ( mPAP ≥ 25 mmHg), klātesot multipliem, hroniskiem, organizētiem trombiem vai emboliem plaušu artērijās pēc vismaz 3 mēnešu ilgas adekvātas antikoagulantu terapijas ( Galiè et al., 2016).
- Lai gan statistisku nozīmību nesasniedza, tomēr abās – gan PAH, gan HTEPH – grupās IV NYHA FK pacientiem, salīdzinot ar I– II NYHA FK apakšgrupu, bija augstāks RAP, PCWP un PVR, papildus norādot uz augstāku spiedienu un rezistenci mazajā asinsrites lokā, ja ir sliktāka funkcionālā klase.
- Visi pētījumi balstījās uz prospektīvu reģistru datiem, un to iekļaušanas kritēriju pamatā bija starptautiskās vadlīnijas, kurās PH diagnozes apstiprināšanai tiek pieprasīts veikt sirds labo daļu katetrizāciju un noteikt hemodinamiskos rādītājus, izvirzot šādus iekļaušanas kritērijus: vidējais plaušu artēriju spiediens ( mPAP) – ≥ 25 mmHg miera stāvoklī ( PAH un HTEPH grupām) un plaušu kapilāru ķīlēšanās spiediens ( PCWP) – ≤ 15 mmHg.