KIR
KIR saīsinājums; īpašvārds, vietvārds
Kiribati, valsts trīsburtu kods.
Avoti: PuA
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Irānā ārpus likuma ir skūpsti un apskāvieni publiskā vietā, turklāt ļoti jāuzmanās no vārdiem, kas satur zilbes kir un kos – šādi persiešu valodā apzīmē sieviešu un vīriešu dzimumorgānus.
- Turklāt ir pierādījumi DŠ lomai iekaisuma veicināšanā, aktivējot IL-17 asi, piemēram, caur aktivēto DŠ virsmas HLA-B27 homodimēru mijiedarbību ar KIR+ NK un CD4+ T limfocītiem ( Santos et al., 2008), veicinot Th17 diferenciāciju ( Glatigny et al., 2012).
- Tā sintēzes avoti ir ne tikai CD4 ( Th17) T limfocīti, bet arī citas imūnās sistēmas šūnas: γδ T šūnas, KIR+ CD4 T šūnas, NK šūnas, tuklās šūnas un neitrofilie leikocīti, CD4–CD8– šūnas ( Kenna, Brown, 2013), ILC3 ( innate lymphoid cells type 3; iedzimtās jeb nespecifiskās limfoīdās šūnas 3. tips) šūnas un MAIT ( mucosal associated invariant T cell; gļotādas asociētās invariantās T šūnas), kas atrodas zarnu gļotādā ( Ranganathan, Gracey et al., 2017).
- Iekaisuma norisē iesaistītā intracelulāro peptīdu veidošanās un to prezentēšana ar HLA-B27 starpniecību, mikrobioms un tā mijiedarbība ar imūnsistēmu, paaugstināts IL-23 signālu uztverošo šūnu skaits ( γδ T šūnas, KIR+ Tšūnas, NK, CD4–CD8– T šūnas, neitrofilie leikocīti, DŠ), imūnās sistēmas 3. tipa atbildes reakciju traucējumi, ietverot IL-17 sintēzi, TNFα signālu ceļš, DŠ loma, ieskaitot to migrāciju uz aksiālo skeletu, mikrotrauma ar mehāniskās stabilitātes zudumu un tās loma osteoproliferācijā, kā arī jaunie osteoproliferācijas biomarķieri ( MIF, autoantivielas) ir vēl joprojām aktuāli un līdz galam neizzināti jautājumi AS patoģenēzes izpētē.
- " KIR un K" SIA