štathalters
Lietojuma biežums :
štathalters vēsturisks
Valdnieka iecelts vietvaldis Nīderlandes vēsturiskajā novadā 14.-18. gs., Austrijas impērijai (no 1867. g. Austroungārija) pakļautajās zemēs 16. gs. -1918. g.
Stabili vārdu savienojumiImpērijas štathalteri.
Stabili vārdu savienojumi
Impērijas štathalteri vārdkoptermins — vietvalži fašistiskajā Vācijā, kas valsts vadītāja vārdā pārvaldīja apgabalus, provinces utt.
Avoti: SV08
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Nīderlande pat piekrita līgumā iekļautam slepenajam punktam, ka apņemas nekad nepieļaut Orānijas dinastijas pārstāvim kļūt par Savienoto Provinču Republikas " štathalteru".
- 1663. gada 25. maijā karalis pavēlēja savam štathalteram Ifneram Krabem un kalnu lietu oberhauptmanim Norvēģijā Bostrupam Gedernam parādīt Kurzemes hercoga pilnvarniekam Nīlsam Endresenam Eidsvolas raktuves, lietuves un āmurus.
- Leipcigā viņas satiekas ar komponistu Johanu Ādamu Hilleru ( Johann Adam Hiller), ar kuru nesen atpakaļ iepazinušās Mītavā; ar rakstnieku un pedagogu Kristiānu Fēliksu Vaizi ( Christian Felix Weiße), filozofu un mediķi Ernstu Platneru ( Enst Plattner), gleznotāju Ādamu Frīdrihu Ēzeru ( Adam Friedrich Oeser), grafiķi Johanu Frīdrihu Bauzi ( Johann Friedrich Bause) un izdevēju Johanu Gotlobu Braitkopfu ( Johann Gottlob Breitkopf); Hallē – ar dabaszinātnieku un ceļotāju Johanu Reinholdu Forsteru ( Reinhold Forster), teologiem Johanu Solomo Zemleru ( Johann Salomo Semler) un Johanu Augustu Eberhardu ( Johann August Eberhard); Desavā – ar Anhaltes firstu Leopoldu Frīdrihu Franci un ( Leopold Friedrich Franz Fürst von Anhalt-Dessau), viņa laulāto draudzeni Luīzi ( Louise Henriette Fürstin von Anhalt-Dessau), pedagogu un izglītības novatoru Johanu Bernhardu Bazedovu ( Johann Bernhard Basedow); Vilferodē – ar dzejnieku Leopoldu Frīdrihu Ginteru fon Gēkingu ( Leopold Friedrich Ginter von Goeckingk); Getingenā – ar dzejnieku Gotfrīdu Augustu Birgeru ( Gottfried August Bürger), ar vēsturnieku Augustu Ludvigu fon Šleceru un matemātiķi Abrahamu Gothelfu Kestneru ( Abraham Gotthelf Kästner); Erfurtē – ar štathalteru Dalbergu ( Dahlberg), ar aktrisi un dzejnieci Sofiju Albrehtu ( Sophie Albrecht), galveno lomu tēlotāju Šillera lugās un viņa draudzeni; Gotā – ar dzejnieku un dramaturgu Frīdrihu Vilhelmu Goteru ( Friedrich Wilhelm Gotter); Veimārā – ar dzejniekiem Kristofu Vīlandu,
- 1575. gada 12. janvārī ieradās Hapsalā daži pilnvarotie ar Arensburgas štathalteri
- Hāgā var ieraudzīt daudzas skaistas celtnes un mājas[11. " Hāga ir štathaltera rezidences pilsēta.