Paplašinātā meklēšana
Meklējam šad.
Atrasts vārdos (17):
Atrasts vārdu savienojumos (2):
Atrasts skaidrojumos (51):
- plundurēties Dauzīt spārnus, šad un tad plivināt spārnus.
- kādreiz Dažreiz; šad tad; kādu reizi.
- reizumis Dažreiz; šad un tad; reizēm.
- reizēm Dažreiz; šad un tad; reizumis.
- koša Ezoterismā apvalks jeb maksts, arī tilpne vai sfēra; Upanišadās esot aprakstītas 5 košas, kuras novietotas cita citā.
- apgulšņāt Gulēt pie visiem žogiem, sētmalām (šad un tad, aiz garlaicības).
- Indija Indijas Republika - valsts Āzijas dienvidos, platība - 3166741 kvadrātkilometrs, 1156898000 iedzīvotāju (2009. g.), galvaspilsēta - Deli, administratīvais iedalījums - 28 štati un 7 teritorijas, robežojas ar Pakistānu, Ķīnu, Nepālu, Butānu, Mjanmu un Bangladešu, apskalo Indijas okeāna Bengālijas līcis, Polka šaurums, Mannāras līcis, Lakšadvīpu un Arābijas jūra.
- Lakšadvīpa Indijas Republikas teritorija Indijas okeānā ("Laksadvīp"), ko no kontinenta atdala Lakšadvīpu jūra, administratīvais centrs - Kavarati, platība - 32 kvadrātkilometri, 69000 iedzīvotāju (2008. g.), valoda - malajalu.
- šruti Kopējs hinduisma svēto tekstu kompleksa nosaukums: Vēdas. Upanišadas, Upavēdas (jaunākās Vēdas) un Vēdangas (filozofijas, astronomijas, rituālās prakses un citu reliģisko priekšrakstu traktāti).
- laikpalaikam Laiku pa laikam, šad un tad.
- Lakadivu jūra Lakšadvīpu jūra Indostānas pussalas dienvidrietumu piekrastē.
- Lakadivu salas Lakšadvīpu salas Arābijas jūrā.
- Lakšadvīpu jūra malas jūra Indijas okeānā, starp Indostānas pussalas dienvidrietumiem, Šrilankas salu, Lakšadvīpu (Lakadivu) un Maldivu salām, platība — 786000 kvadrātkilometru, lielākais dziļums — 4131 m; Lakadivu jūra.
- pažūrēt Mazliet, nedaudz, šad un tad lūrēt, lūkoties.
- pieknābāties Mazliet, šad tad ko ieēdot, paēst (par cilvēkiem).
- pažņaugt Nedaudz, mazliet, šad un tad žņaugt, izgriezt.
- šļebicka Pašadīta cepure.
- Šankara Pazīstamākais klasiskās hinduisma filozofijas skaidrotājs (788.-820. g.), attīstīja upanišadu mācību un paziņoja, ka reāla ir tikai mūžīgā esamība, savukārt parādību pasaule ir maijas ilūzija.
- piegripēt Pielabot, mazliet uzasināt (radzi - gripu - pakava priekšadļā).
- Kavarati Pilsēta Indijā ("Kavaratti"), aizņem tāda paša nosaukuma salu Kananoru salās Arābijas jūras dienvidaustrumos, no kontinenta atdala Lakšadvīpu jūra, Lakšadvīpas teritorijas administratīvais centrs, 11500 iedzīvotāju (2015. g.).
- Mangalūru Pilsēta Indijā ("Mangalore"), Karnātakas štatā, Lakšadvīpu jūras piekrastē, 398700 iedzīvotāju (2001. g.).
- Kožikode Pilsēta Indijā, Keralas štatā, osta Lakšadīvu jūras krastā, 436500 iedzīvotāju (2001. g.).
- Koči Pilsēta Indijas dienvidos ("Kochi"), Keralas štatā, Lakšadvīpu jūras krastā, 607000 iedzīvotāju (2007. g.).
- Thiruvananthapurama Pilsēta Indijas dienvidos ("Thinuvananthapuram"), Lakšadvīpu jūras piekrastē, Keralas štata administratīvais centrs, 957700 iedzīvotāju (2011. g.).
- Žiežmari pilsēta Lietuvā (_Žiežmariai_), Kauņas apriņķa Kaišadores rajonā, 3510 iedzīvotāju (2013), pilsētas tiesības kopš 1792. g.
- kardiganjaka Pogājama virsdrēbju adītā jaka, parasti ar valnīšadījuma apmalēm bez apkakles, bez jostas vai dažkārt ar sasienamo jostu, ja tā ir garāka par vidukļa līmeni.
- reizāms Reizē, šad un tad.
- lāgiem Reizēm; dažreiz, šad un tad.
- reižu reizumis reizēm; šad un tad; reizumis.
- dažreiz Reizēm; šad un tad.
- Agati sala Arābijas jūrā (_Agatti Island_), Lakšadvīpu (Lakadivu) salu grupā, Amīndīvu salu rietumos, Indijā (Lakšadvīpas savienotā teritorija).
- Androta sala Indijas okeānā (_Andrott Island_), Lakšadvīpu (Lakadivu) salās, Indijas Lakšadvīpu teritorijā.
- Amīndīvu salas salu grupa Indijas dienvidrietumos (_Amīndīvi Islands_), Lakšadvīpas teritorijā, Lakšadvīpu salu ziemeļu daļā.
- upanišadas Senindiešu filozofiskie un reliģiskie sacerējumi (sanskritā), kas saistīti ar vēdām un skaidro to dziļāko jēgu; saglabājušies 108 upanišadu teksti, kas radušies no 6. gs. p. m. ē. līdz 15. gs. m. ē.; upanišadas ietekmējušas indiešu filozofisko domu, kā arī Eiropas filozofus, sākot ar A. Šopenhaueru.
- Sura senindiešu mitoloģijā - kopš upanišadu sarakstīšanas - dievu epitets.
- zaļā sīkmēlīte sīkmēlīšu suga ("Microglossum viride"), tās augļķermeņi līdz 4 cm augsti, ar vēlesveidīgu zilganzaļu augšadaļu, kas vidusdaļā gandrīz zilganzaļa, kātiņš gaišāks, zvīņains, lipīgs, aug puduros, mežos uz mitras zemes starp sūnām.
- svīteris Silts, adīts augšģērbs ar garajām piedurknēm, parasti ar valnīšadījuma piejostu lejasmalā (piem., pulovers ar atlokāmo valnīšadījuma ciešapkakli līdz pazodei, pūkaini uzkārsts polo krekls).
- rūkstēt šad tad īsi ierūkties.
- rūkstinēt šad tad īsi ierūkties.
- reižu reizēm šad un tad; reizēm, reizumis.
- laiku pa laikam šad un tad.
- laiku no laika šad un tad.
- pa laikam šad un tad.
- laiku pa laikam, arī pa laikam šad un tad.
- drīz drīzam šad un tad.
- Kerala Štats Indijas dienvidrietumos ("Kerala"), Lakšadvīpu jūras piekrastē, administratīvais centrs - Thiruvananthapurama, platība - 38863 kvadrātkilometri, 34232000 iedzīvotāju (2008. g.), valodas - malajalu un angļu.
- drāstulis Tāds, kas šad un tad drāž 1.
- drāztulis Tāds, kas šad un tad drāž 1.
- Ačankovilāra upe Indijā (_Achankovil Ār_), Keralas štatā, ietek Lakšadvīpu jūrā.
- Malabara Vēsturisks novads Indijas dienvidos ("Malabar"), starp Arābijas un Lakšadvīpu jūru un Rietumgatu kalniem, mūsdienās ietilpst Keralas un Karnātakas štatos.
- Dzūkija Viens no 5 Lietuvas kultūrvēsturiskajiem novadiem, aptver Varēnas rajonu, Alītas rajonu, Alītu, gandrīz visu Kaišadores rajonu, Prienu rajona austrumdaļu, Traķu rajonu, Šaļčininku rajona rietumdaļu, Lazdiju rajonu, Elektrēnus, austrumos un ziemeļaustrumos robežojas ar Aukštaitiju, rietumos - ar Suvalkiju.
šad citās vārdnīcās:
MLVV
LLVV
MEV