Ķoniņciems
Ķoniņciems īpašvārds, vietvārds
1.Apdzīvota vieta (mazciems) Kuldīgas novada Turlavas pagastā.
Stabili vārdu savienojumiĶoniņciema elku birzs.
Stabili vārdu savienojumi
Ķoniņciema elku birzs — kulta vieta Kuldīgas novada Turlavas pagastā līdzās Ķoniņciemam, pie Kuldīgas-Aizputes autoceļa, mūsu dienās to iezīmē koki un krūmi, kas aug ~1 ha lielā teritorijā.
2.Apdzīvota vieta (skrajciems) Sakas pagastā.
Avoti: LC, LE1
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Monētu vertikāli pa diametru šķērso Peniķa staba atveids ar Ķoniņciema ģerboni, no tā pa kreisi – sieviete tautastērpā, pa labi – vīrietis ar zobenu.
- Peniķu pīpe no Ķoniņciema, rotāta sudraba apkalumiem, dižie segli ar zvaigžņu ornamentu, slīpais aizsargkrusts un saulītes raksts – tie ir simboli un zīmes, kas caurvij gadsimtus.
- Savukārt tūrisma informācijas stendi uzstādīti pie Ezerskolas Uprakmens un Uprliepas, Ventkalnu bedrīšakmens, Ķoniņciema Elku birzs, Māras kambariem, Usmas Elku liepas, Popraga daudzstumbru liepas un Ulmales Piņņu bļodakmens.
- Ķoniņciema ģerbonī attēlotais jātnieks zirgā, ar spalvu pie cepures, zobenu pie sāniem un plīvojošu karogu ( karodznieks) ir spilgta militārā dienesta liecība, kas rotājusi arī kuršu ķoniņu vēsturisko pašapziņu apliecinošo Peniķa stabu.
- Bez tam ķoniņiem bija arī priekšrocības Lipaiķu baznīcā, kur tiem bija logos ievietoti ģerboņi ( kā, piemēram, Ķoniņciemam — jātnieks zirgā, ar spalvu pie cepures, zobenu pie sāniem, pāri pistoļu pie segliem un plīvojošu karogu pie labās kājas, ar parakstu: „ Kuršu Ķoniņu ģerbonis, 1664.”), arī baznīcas zvans bija ķoniņu dāvināts.