āraine
Lietojuma biežums :
āraine
Ainavisko vienību tips, kurā dominē agroainavas — lauksaimniecībā izmantojamās zemes.
Avoti: LD
Korpusa piemēri
Korpusa piemēri
Šie piemēri no latviešu valodas tekstu korpusa ir atlasīti automātiski un var būt neprecīzi.
- Latvijā atkarībā no zemes iekultivēšanas pakāpes ainavā dominē meža ( mežaines) vai lauksaimniecības ( āraines) zemes ( Ramans, 1994).
- Latvijas piekrastes ainavā ietilpstošie ainavas veidi ir pludmales ( akumulācijas un abrāzijas krasts), eolo kāpu mežaines, līdzenumi ( smilšaino līdzenumu mežaines un smilšaino Baltijas jūras agrāko stadiju, fluvioglaciālo un limnoglaciālo līdzenumu āraines), upju grīvas, ezeri, purvaines un mitrzemes ( Nikodemus un Kalniņš, 2000).
- Latvijas ainavu kartē ( Nikodemus, Kalniņš, 2000), kas sastādīta, par pamatu ņemot reljefu, augsnes cilmieža un zemes izmantošanas raksturu, redzams, ka biosfēras rezervāta teritorijā sastopami šādi ainavu tipi: mālaino līdzenumu mežaines, purvaines, iekultivētas drumlinu āru ainavas, smilšmāla un mālsmilts mežāru viļņaine, āru–mežu morēnas pauguraine, smilšaino Baltijas jūras agrāko stadiju, fluvioglaciālo un limnoglaciālo līdzenumu āraine, ezeru ainavas un terasēto upju ieleju un ielejveida pazeminājumu ainavas ( Nikodemus, Kalniņš, 2000).
- Savukārt papildus vērtējama kāda atsevišķa risinājuma lietošana, jo nereti tā var ietvert apjomīgu datu analīzi, kartēšanu, modelēšanu u. tml. Šādā situācijā būtiski apzināties katra risinājuma metodiskās pieejas detalizācijas līmeni, jo, piemēram, plānošanas reģiona teritorijas plānojumā ir pietiekami definēt tādus galvenos ainavu struktūras tipus kā mežaines, āraines un mozaīkveida ainavas, sīkāk neizceļot ainavu struktūrā, piemēram, mazo upju ielejas, mežaudžu dalījumu pēc augšanas apstākļu tipiem vai nelielus palieņu pļavu areālus utt. Plānošanas procesos vairāk jāņem vērā arī ainavu vizuālā kvalitāte un ar to saistītie nosacījumi zemes izmantošanas veidu definēšanā, zemes apsaimniekošanā un būvniecībā.